Само трима футболисти са изиграли повече на национално ниво
Лука Модрич стана едва четвъртият футболист в историята, изиграл 200 мача за националния си отбор. Капитанът на Хърватия започна като титуляр и във втората среща на „ватрените" от световното първенство в САЩ, Канада и Мексико.
Модрич все още не е решил бъдещето си
Халфът останана на терена до 81-ата минута и помогна на балканския тим да спечели първата си победа в турнира - 1:0 срещу Панама. Единствения гол отбеляза влезлият като резерва на полувремето Анте Будимир в 54-ата минута. След края на двубоя беше понесен на ръце от съотборниците си.
Първият мач на Модрич за Хърватия е на 1 март в контрола срещу Аржентина през далечната 2006 година. Две десетилетия по-късно 40-годишната легенда официално се присъедини към „Клуб 200". Любопитното е, че двама от другите трима членове са все още активни играчи. Разбира се, става въпрос за Кристиано Роналдо (230) и Лионел Меси (201), които ще натрупат още до края на световното първенство. Повече мачове от Модрич на национално ниво има и Бадер ал Мутава с 202 двубоя за Кувейт (2003-2022), но хърватинът има всички предпоставки поне да го изравни.