Новини
Търси

САЩ направи компромис за Иран на Мондиал 2026

САЩ направи компромис за Иран на Мондиал 2026
БТА

„Тийм Мели" получи разрешение за по-дълъг престой на американска територия

Съединените щати направиха извънредна промяна, свързана с Иран и явно резултат на подобряващите се отношения между държавите. Националният отбор на Ислямската република получи разрешение да пристигне в Сиатъл два дни преди последния си мач от груповата фаза на Мондиал 2026, съобщи Департаментът за национална сигурност.

След направения компромис иранският тим ще може да напусне базата си в Тихуана (Мексико) в четвъртък, а срещата с Египет е на 27 юни (събота) от 6:00 часа сутринта българско време.

Иран остави благодарствено писмо на стадиона в Лос Анджелис

Преди настоящото решение на Иран беше позволено да напуска базата си и да пристига в САЩ в деня на дадения мач, а след това беше задължен веднага да се върне в Мексико. „Тийм Мели" кацна в Лос Анджелис точно 24 часа преди двубоя си с Нова Зеландия (2:2 на 16 юни) и 16 часа преди този с Белгия (0:0 на 21 юни).

„Не правим промяна в мерките и протоколите за сигурност. Оставаме силно мотивирани да осъществим възможно най-сигурното първенство за играчите, делегациите и феновете“, заявиха от американското правителство след компромиса.

Последвайте Таралеж в Google News

Водещи