Отборът на Гьозтепе, воден от Станимир Стоилов, е допуснал общо 27 гола през сезона, като по-добър показател има единствено Галатасарай с 23. Въпреки това „Джим Бом“ е с повече мачове, в които е допуснал попадение, съобщава gazeteyenigun.
Гьозтепе е постигнал победи срещу Ризеспор, Карагюмрюк, Бешикташ, Башакшехир, Генчлербирлиги (в два мача), Касъмпаша, Газиантеп, Самсунспор и Анталияспор, като в тези срещи не е допуснал гол на вратаря Матеуш Лис, който е изиграл всички мачове през сезона. Равенства 0:0 са записани срещу Кайзериспор, Фенербахче, Еюпспор (два пъти), Коджаелиспор и Коняспор.
Така тимът вече има 16 „сухи мрежи“, следван от Галатасарай и Башакшехир с по 12, а Фенербахче е с 10. До края на сезона остават три кръга, като дори при допуснат гол във всеки от тях, Гьозтепе ще остане №1 по този показател.
В оставащите мачове на отбора предстои гостуване на Трабзонспор, домакинство на Газиантеп и визита на Самсунспор. В класирането Гьозтепе е шести с 51 точки – колкото има и петият Башакшехир, който обаче е с по-добра голова разлика. Пето място може да даде право на участие в Лигата на конференциите, ако Бешикташ или Трабзонспор спечели Купата на Турция.