Новини
Търси

Ред Бул изостава с половин секунда: Мекис разкри колко липсва на отбора до победите

Ред Бул изостава с половин секунда: Мекис разкри колко липсва на отбора до победите
АП/БТА

Шефът на "биковете" призна, че тимът все още е едва четвърта сила във Формула 1

Ръководителят на Ред Бул Лоран Мекис направи откровена оценка на представянето на отбора във Формула 1 и призна, че тимът все още изостава сериозно от водещите сили в шампионата.

След първите седем кръга на сезон 2026 "биковете" имат само едно качване на подиума - третото място на Макс Верстапен в Канада. В последното състезание в Барселона четирикратният световен шампион финишира четвърти, на 40 секунди зад победителя Люис Хамилтън и на 17 секунди зад третия Ландо Норис.

"Състезанието предложи точна картинка на това къде се намираме със сегашния ни пакет на този тип писти. Още преди уикенда знаехме, че трасе с бързи завои като "Каталуния" ще ни създаде по-сериозни трудности", заяви Мекис.

Французинът призна, че в момента на Ред Бул не достига скорост, за да се бори за победи.

"Можехме да се конкурираме с останалите водещи отбори, но нямахме темпото да претендираме за победата. За да направим това, са ни нужни още четири или пет десети от секундата."

Въпреки изоставането, Мекис вижда положителни сигнали спрямо началото на сезона.

"Направили сме прогрес, но последните десети винаги са най-трудни за намиране. Всички в Милтън Кийнс работят неуморно, за да направим още подобрения и да наваксаме разликата."

Според него реалното място на Ред Бул в момента е зад Ферари, Мерцедес и Макларън.

"Ясно е, че все още сме зад Ферари, Мерцедес и Макларън, защото завършихме зад по една кола от всеки от тези отбори в Барселона. Мисля, че все още сме четвъртият отбор. Може би малко по-близо до лидерите, но все още не сме там, където искаме да бъдем."

Мекис завърши с уверението, че в Милтън Кийнс вече работят по следващите подобрения, с надеждата скоро Ред Бул отново да се включи в битката за победи.

Последвайте Таралеж в Google News

Водещи