Новини
Търси

Репортерка се извини на Босна след хапливо изказване

Репортерка се извини на Босна след хапливо изказване
АП/БТА

Американската журналистка заяви, че балканската държава ще отпадне от САЩ

Телевизионната репортерка Абигейл Велес поднесе публично извинение на народа на Босна и Херцеговина, след като предизвика вълна от критики с коментарите си за предстоящия съперник на САЩ на Световното първенство 2026.

Босна и Херцеговина си осигури място на 1/16-финалите като един от най-добрите трети отбори, а следващият ѝ съперник е именно домакинът САЩ.

По време на телевизионно предаване на живо Велес направи изказвания, които бяха възприети като неуважителни към балканската страна.

„Не можах да покажа къде се намира на картата. Не знам нищо за Босна и не искам да знам. Това е така, защото отборът на САЩ се завърна, ние сме по-добри от всякога“, заяви тя.

Репортерката продължи с провокативен тон, обръщайки се към следващия съперник на американците.

„Това е следващата сряда. Приготви се, Босна, защото не го искаш. Не го искаш по този начин. Но ще го получиш“, каза Велес.

Думите ѝ предизвикаха сериозна негативна реакция в социалните мрежи, а малко по-късно журналистката публикува официално извинение.

„В неуспешен опит да се позабавлявам малко със съперника на Световното първенство, прекалих и направих необмислен коментар в ефир, който беше нечувствителен и неуместен“, написа тя.

В изявлението си Велес отправи извинение към босненския народ и националния отбор, като подчерта, че думите ѝ не отразяват духа на турнира.

„Извинявам се на народа на Босна и на босненския футболен отбор. Световното първенство е за обединени общности по целия свят и моят коментар не отразяваше този дух. Пожелавам на всички отбори всичко най-добро, докато продължават своето пътешествие на Световното първенство“, се казва още в позицията на репортерката.

Последвайте Таралеж в Google News

Водещи