Лидерите на отбора се скараха с треньора Марсело Биелса
Напрежението в Уругвай преди решителния мач с Испания се е покачило до огромни нива. Местното издание El Espectador разкрива за сериозни търкания между лидерите на отбора и аржентинския селекционер Марсело Биелса.
Лудия напуска след световното първенство
Федерико Валверде, Серхио Роше, Мануел Угарте и Родриго Бентанкур са заявили на Биелса, че не им харесва начинът, по който играе отборът. Те са настоявали за промяна на игровия план в решителния мач срещу Испания. Според тях е много по-разумно Уругвай да играе с нисък блок и на контраатака срещу европейшния шампион.
Основните играчи са се оплакали и от интензивността на тренировките и контузиите, които са получили някои от националите на Уругвай. „Лудия", както е известен Биелса също е повишил тон и е упрекнал някои футболисти, че не са застанали зад него в решението си да не повика легендата Луис Суарес.
Уругвай е изправен до стената в група Н след 2 точки от първите два мача. Загуба от Испания по всяка вероятност ще сложи край на надеждите на тима за продължаване напред в турнира.