Новини
Търси

Славия организира благотворителен мач в памет на загиналите деца

Славия организира благотворителен мач в памет на загиналите деца
БТА

Левски и ЦСКА подкрепиха инициативата със заявено участие

Шампионът Левски и носителят на Купата на България ЦСКА подкрепиха идеята на Славия за провеждането на благотворителен мач. Целта му е да помогне на семействата на жертвите и пострадалите от вчерашната катастрофа край Ямбол.

Двама млади таланти от школата на „белите“ от набор 2017 г., както и бащата на едното от момчетата, загинаха в сряда при пътно-транспортния инцидент на 290-ия километър на автомагистрала „Тракия“ в посока Бургас. Още двама души са приети в болница със сериозни наранявания.

Срещата, с която организаторите искат да призоват за спиране на насилието на пътя и държавен контрол на качеството на шосетата в България, ще се състои на 22 юли от 18:30 часа на официалния терен на стадион „Александър Шаламанов“ в София. В двубоя вторият отбор на Славия ще изиграе по едно полувреме срещу дубъла на Левски и срещу третата селекция на ЦСКА, които се състезават в Югозападната Трета лига.

Билетите за двубоя ще бъдат на символична цена, а по време на мача деца от школата на „белите" ще минават по трибуните със запечатани кутии за дарения от публиката.

Събраните средства ще бъдат преброени от комисия, която впоследствие ще ги предаде на семействата на жертвите и пострадалите при тежкия инцидент. ПФК Славия ще открие и специална дарителска банкова сметка.

Последвайте Таралеж в Google News

Водещи