Новини
Търси

Хиляди новозеландци без ток заради лошо време

Хиляди новозеландци без ток заради лошо време

Наводнения и свлачища предизвикаха проблеми с електропреносната мрежа

Хиляди хора в Нова Зеландия останаха без ток днес, ден след като нискоатмосферна система премина през страната, предизвиквайки наводнения и свлачища, предаде Ройтерс.

Днес бяха регистрирани над 3 000 прекъсвания на електрозахранването, след като бурите опустошиха централните райони на страната с население от 5,3 милиона души, включително столицата Уелингтън, съобщи енергийната компания Пауърко.

"След 24 часа с много дъжд и вятър времето започва да се оправя", съобщи в Екс националната метеорологична служба.

Службите за спешна помощ предупредиха за отломки по пътищата, наводнени участъци и продължаващ риск от свлачища в Уелингтън.

Бурното време наложи вчера отмяната на 200 полета от и към Уелингтън. Властите в Лоуър Хът, североизточно от Уелингтън, съобщиха за наводнени пътища и две свлачища.

През януари проливните дъждове предизвикаха свлачище, при което загинаха шестима души в оживен къмпинг на Северния остров на страната.

Последвайте Таралеж в Google News

Водещи