Пакистан и Катар също ще се включат
Техническите разговори между Иран и САЩ относно механизмите за прилагане на меморандума за разбирателство и създаването на свързани технически работни групи започват днес в Швейцария, съобщава Ройтерс, позовавайки се на Иранската студентска новинарска агенция (ИСНА).
Начело на иранската делегация е заместник-министърът на външните работи Казем Гарибабади. В нея участват още политически, икономически и юридически експерти.
В разговорите ще се включат и представители на посредниците Пакистан и Катар, докато основният ирански преговорен екип, оглавяван от председателя на парламента Мохамед Багер Галибаф, вече се е върнал в Техеран.
Швейцарското външно министерство също потвърди „незабавното възобновяване“ на техническите разговори, съобщава Франс прес.
В изявление ведомството приветства „пътната карта“, насочена към постигане на окончателно споразумение в рамките на 60 дни. Според Берн тази рамка създава условия за незабавното стартиране на нов кръг технически преговори.