„Стармър не направи нищо, с което да се отличи в британско-руските отношения“, заяви Дмитрий Песков
Кремъл заяви, че оставката на британския премиер Киър Стармър едва ли ще доведе до промяна в отношенията между Лондон и Москва, предаде Ройтерс.
По-рано днес Стармър обяви, че се оттегля от поста, като обеща организирано предаване на властта на нов лидер до септември, за да бъде избегната политическа нестабилност. С неговото напускане Великобритания се подготвя да има седми министър-председател за последното десетилетие.
„Стармър не направи нищо, с което да се отличи в британско-руските отношения“, заяви говорителят на Кремъл Дмитрий Песков.
По думите му британският премиер последователно е поддържал курс на минимални контакти с Москва.
„Той винаги е бил привърженик на отношения, сведени практически до нулево равнище. Малко вероятно е някой от британската политическа сцена да възприеме съществено различен подход към Русия“, добави Песков.
Москва разглежда политиката на Лондон като враждебна, особено след началото на войната в Украйна, където Великобритания е сред най-активните западни поддръжници на Киев.