Той заяви, че занапред възнамерява да посвети повече време на семейството си като съпруг и баща
Британският премиер в оставка Киър Стармър не успя да скрие емоциите си по време на обръщението, с което обяви решението си да се оттегли от поста, пише британският вестник „Дейли мейл“.
Стармър направи равносметка на управлението си и посочи като успехи постиженията, довели Лейбъристката партия до властта. Наред с това той призна, че е настъпил моментът за смяна на ръководството. Премиерът увери, че предаването на властта ще премине по ясен и подреден график.
Най-емоционалният момент от изявлението настъпи, когато Стармър благодари на близките си за подкрепата през годините. Той заяви, че занапред възнамерява да посвети повече време на семейството си като съпруг и баща. Сред присъстващите бяха съпругата му Виктория, синът им и негови близки сътрудници.
Междувременно Анди Бърнам продължава да затвърждава позициите си като най-вероятен наследник на Стармър, след като получи значителна подкрепа от депутати от Лейбъристката партия след убедителното си представяне на частичните избори в Мейкърфийлд. Очаква се той да положи клетва в Камарата на общините по-късно днес.