Новини
Търси

Ердоган приветства споразумението между Иран и САЩ

Ердоган приветства споразумението между Иран и САЩ
АП/БТА

Турският президент предложи подкрепа за мирното приключване на процеса и предупреди за възможни опити за саботаж

Турският президент Реджеп Тайип Ердоган е приветствал постигнатото споразумение между Иран и Съединените щати по време на телефонен разговор с иранския си колега Масуд Пезешкиан, съобщи агенция Ройтерс, позовавайки се на информация от кабинета на държавния глава.

Ердоган е заявил, че Турция е готова да окаже необходимата подкрепа, за да допринесе за мирното завършване на процеса, определяйки диалога като важна стъпка към стабилността в региона.

В същото време турският лидер е призовал за повишено внимание към евентуални опити за саботиране на преговорите.

Необходимо е да се проявява бдителност срещу действия, които могат да подкопаят постигнатия напредък“, се посочва в изявлението на турското президентство.

Според Ердоган предприемането на нови инициативи за укрепване на регионалния мир е както необходимо, така и от ключово значение в настоящата обстановка. Телефонният разговор идва на фона на засилените дипломатически усилия за намаляване на напрежението в Близкия изток.

Последвайте Таралеж в Google News

Водещи