Демонстрациите започват в 19:00 часа пред съдебните палати в големите градове; поводът е поредната жестока трагедия, погубила две деца край Мездра.
Сдружението на близки и почернени семейства „Ангели на пътя“ организира мащабен национален протест срещу застрашителните мащаби на пътния травматизъм в страната. Повод за спешното недоволство станаха поредните тежки катастрофи от последните дни, които отнеха живота на няколко млади българи и отново разтърсиха обществото.
Мирните демонстрации и бдения ще се проведат едновременно пред съдебните палати в големите градове на България, като началният час на събитието е обявен за 19:00 часа тази вечер. Организаторите посочват, че се събират в памет на всички невинно загинали деца по българските пътища. В знак на почит и с искане за справедливи присъди присъстващите ще запалят свещи и ще пуснат в небето балони и бели гълъби.
Нова черна статистика: 16-годишно момиче и 17-годишно момче загинаха край Мездра
Чашата на търпението преля след поредната брутална трагедия на асфалта, разиграла се вчера следобед на пътя между Мездра и село Боденец. Сигналът за инцидента е подаден на спешния телефон 112 броени минути преди 17:00 часа.
По първоначални данни лек автомобил е навлязъл с висока скорост в насрещната лента за движение и буквално е помел мотопед, управляван от 17-годишен младеж. На място, вследствие на страшния сблъсък, загиват водачът на скутера и неговата 16-годишна приятелка, която е пътувала с него.
Шофьорът, причинил тежката катастрофа, е тестван веднага на място за употреба на алкохол и наркотични вещества. Към момента полевите проби са отчели отрицателни резултати, но на мъжа е взета и кръвна проба за по-детайлен анализ в лаборатория. Извършителят на жестокото меле е задържан в ареста за срок от 24 часа. Органите на реда и прокуратурата продължават активните действия по разследване на точните причини за инцидента.