Лошото време връхлетя града следобед, а за Северозападна България остава рискът от нови бури и градушки
Силна градушка и интензивен дъжд се изсипаха над Лом в следобедните часове, показват кадри и публикации в социалните мрежи. На места улиците побеляха от ледените зърна, а валежът за кратко затрудни движението в града.
Лошото време е част от преминаваща нестабилна атмосферна обстановка над Северозападна България, за която синоптиците предупредиха още по-рано през деня. Очакват се гръмотевични бури, временно интензивни валежи и условия за нови градушки в региона през вечерта и през нощта.
По прогнози нестабилното време ще се задържи и през следващите часове, като на места са възможни локални количества валежи, силни пориви на вятъра и нови гръмотевични бури.
Към момента няма официална информация за нанесени щети.