Бившият регионален министър обвини управляващите в "къса памет"
"Договорите за мантинелите са подписвани при Иван Шишков като служебен регионален министър. Наредбата е разработена от неговия екип и е приета по времето на министър Андрей Цеков"
Това заяви бившият регионален министър Николай Нанков в ефира на БТВ. Коментарът идва на фона на новината, че министър Шишков е разпоредил мащабна проверка, която да изследва качеството на материалите на мантинелите в компрометираните участъци, където станаха две жестоки катастрофи през последните дни.
Според Нанков в наредбата изискването за бетонови блокове е отстояние минимум 5 метра, което на практика означава, че не може да се сложат и трябва да се поставят мантинели, добави Нанков.
Припомняме, че пред ТАРАЛЕЖ Нанков по-рано коментира:
"Само за последните 30 дни се стартираха ремонти за над 280 млн. евро, без да са изплатени старите задължения. Едно се говори, а друго се прави реално".