Националите ще се борят в Дивизия Б в Загреб, след като преди година триумфираха в Дивизия C
Националният отбор на България по баскетбол на колички започва участието си на Европейското първенство в Дивизия Б, което се провежда в Загреб, Хърватия, в периода от 26 юни до 7 юли.
В надпреварата участват общо десет национални отбора – България, домакинът Хърватия, Босна и Херцеговина, Гърция, Израел, Латвия, Литва, Португалия, Словения и Швеция.
Българският тим попадна в Група А заедно със съставите на Хърватия, Израел, Латвия и Словения. Националите ще открият участието си на 28 юни с двубой срещу домакина Хърватия от 19:00 часа. Ден по-късно, на 29 юни, България ще се изправи срещу Израел от 16:45 часа.
На 1 юли "лъвовете" ще срещнат Словения в мач, който започва в 12:15 часа, а последният двубой от груповата фаза е на 2 юли срещу Латвия от 14:30 часа.
Българските национали пристигат в Загреб с повишено самочувствие, след като преди година спечелиха титлата в Дивизия C на Европейското първенство, проведено в Самоков. Сега тимът ще има възможност да премери сили с по-силни съперници и да покаже, че заслужава мястото си сред водещите отбори в Дивизия Б.