Заралии имат 7 календарни дни да обжалват решението
Лицензионната комисия на БФС официално обяви, че отказва лицензиране на Берое Стара Загора за следващия сезон в Първа лига!
Решението се отнася и за Втора лига, което на практика означава, че старозагорци ще трябва да започнат отново в аматьорския футбол.
От клуба разполагат със 7 календарни дни, за да обжалват решението. В същото време обаче те трябва да отстранят и всички останали проблеми, свързани с лицензирането, за да избегнат допълнителни санкции.
Към момента няма яснота как това ще се отрази на хода на първенството и на ситуацията с изпадащите отбори. В крайна сметка развитието зависи и от това на кое място ще завърши Берое в крайното класиране.
Очаква се окончателното решение да бъде взето от спортно-техническата комисия на БФС.
С решения за условен лиценз са отборите на Арда Кърджали и Локомотив Пловдив, а с отложен лиценз, докато изпълнят условията, са Септември и Дунав.