Новини
Търси

Серина Уилямс получи уайлд кард за основната схема на „Уимбълдън"

Серина Уилямс получи уайлд кард за основната схема на „Уимбълдън"
БТА

44-годишната легенда се завръща на „Свещената трева" в Лондон след 4 години

Американската тенис легенда Серина Уилямс ще играе на сингъл на „Уимбълдън", след като получи уайлд кард, обявиха организаторите на турнира. 23-кратната шампионка от Големия шлем за последно игра на сингъл на US Open през 2022 година.

Серина ще участва и в турнира на двойки, заедно с по-голямата си сестра Винъс, която преди няколко дни навърши 46 години. Последният двубой на 44-годишната Серина на „Свещената трева" в Лондон бе през 2022-а година.

Американката е седемкратна шампионка на „Уимбълдън" на сингъл, като последният й триумф бе през 2016 година. В началото на юни Уилямс обяви, че се връща в тениса и вече участва на турнира „Куийн Клуб" в Лондон и на този в Берлин, но само на двойки. 

Последвайте Таралеж в Google News

Водещи