Новини
Търси

Фон дер Лайен след оставката на Стармър: Европа губи силен държавник

Фон дер Лайен след оставката на Стармър: Европа губи силен държавник
АР/БТА

Посланието ѝ идва часове след като британският премиер обяви, че ще напусне поста си

Председателката на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен отдаде висока оценка на Киър Стармър след обявеното му оттегляне от премиерския пост, като подчерта ролята му за укрепването на сигурността в Европа и подкрепата за Украйна, предаде Франс прес.

В публикация в социалната мрежа X Фон дер Лайен посочи, че за кратко време Стармър се е утвърдил като значима фигура на европейската политическа сцена.

„Станахте държавник само за две години – постижение, за което на някои лидери са нужни години. Благодарение на вас Европа и Украйна са по-сигурни. Благодаря Ви, скъпи Киър“, написа председателката на Европейската комисия.

Посланието ѝ идва часове след като британският премиер обяви, че ще напусне поста си и ще предаде властта на свой наследник през следващите месеци.

Последвайте Таралеж в Google News

Водещи