Извършените на място проверки за алкохол на всички водачи са отрицателни
20-годишен шофьор предизвика верижна катастрофа с три автомобила на кръстовище в Разград, след като премина с висока скорост на червен сигнал на светофара. Информацията за инцидента бе потвърдена от говорителя на Областната дирекция на МВР в града Илияна Георгиева, предава БТА. Произшествието се е разиграло на пресечната точка между бул. „Княз Борис“ и ул. „Васил Левски“.
Младежът, който е зад волана на кола с варненска регистрация, се е движел в посока към центъра. Той пренебрегнал забранителния сигнал на уредбата и навлязъл в кръстовището, където последвал силен сблъсък с правомерно движещ се автомобил. От мощния удар двете превозни средства изхвърчали настрани и блъснали трета кола, изчакваща на светофара в същия момент.
При инцидента е пострадал 63-годишен мъж от село Пороище, управлявал един от засегнатите автомобили. Той е приет по спешност в местната болница с фрактури на ребра и ключица. Извършените на място проверки за алкохол на всички водачи са отрицателни. Полицията уточни, че виновният млад мъж има шофьорски стаж от едва две години, като тепърва се очакват резултатите от взетите му кръвни проби за наркотични вещества.
Тъй като вследствие на катастрофата е причинена средна телесна повреда, органите на реда официално образуват досъдебно производство по случая.