Ще се върна по-силен, обеща халфът на Лийдс
Футболист номер 1 на България за 2025 година Илия Груев потвърди, че сезонът за него приключи. Груев няма да бъде в помощ на съотборниците си от Лийдс в борбата за оцеляване във Висшата лига. Халфът написа в социалните мрежи, че ще подкрепя йоркшърци от трибуните до края на тежката им първа кампания в английския елит след завръщането.
Даниел Фарке и компания са с 40 точки - 9 преди 18-ия Тотнъм при четири оставащи кръга. В дебютната си кампания във Висшата лига Груев записа 23 мача, в които направи три асистенции. Левичарят изигра и три мача за Лийдс в различните купи в Англия.
Лийдс е и на полуфина за ФА Къп, където съперник е Челси.
Ето какво написа Груев:
„Със съжаление съм, че ще отсъствам до края на сезона, особено с такъв страхотен мач пред нас тази неделя. Боли ме, че не съм на терена с момчетата, но определено ще бъда там, за да ги подкрепя отстрани. Време е да се съсредоточа върху възстановяването си - ще се върна по-силен. И успех на съотборниците ми - сигурен съм, че ще продължим невероятното си пътешествие през последните мачове на този голям сезон".