Новини
Търси

Влаковете в цяла Германия временно спряха

Влаковете в цяла Германия временно спряха
БТА/АП

Държавният железопътен оператор съобщи по-рано днес, че е установил причината за прекъсването и че служителите му работят по отстраняването на проблема

Германският национален железопътен оператор „Дойче бан“ съобщи, че на 23 юни късно вечерта влаковете в цялата страна са били спрени поради неизправност в комуникационната система.

Според местните медии операторът е спрял всички влакове на гарите в цялата страна поради смущения в работата на цифровата комуникационна система GSM-R, използвана за координиране на железопътните операции.

Държавният железопътен оператор съобщи по-рано днес, че е установил причината за прекъсването и че служителите му работят по отстраняването на проблема, но не предостави допълнителни подробности.

Регионалните и крайградските железопътни оператори, управлявани от „Дойче Бан“, съобщиха в Екс, че движението постепенно се възобновява, но предупредиха, че е вероятно и тази сутрин да има значителни закъснения и отменени влакове.

Смущенията са засегнали цифровата радиосистема, използвана за железопътни операции и комуникации в цялата мрежа на „Дойче Бан“.

Смущенията засегнаха и някои услуги на крайградските влакове, обслужвани от „Дойче Бан“, включително цялата мрежа на берлинската услуга „Ес-Бан“ (S-Bahn). 

Местните оператори в няколко германски града съобщиха за преустановяване на услугите или закъснения, докато други системи за градски транспорт, включително метрото в Хамбург, продължиха да функционират нормално.

Частните железопътни оператори също бяха засегнати. Компанията „Метроном“, която обслужва регионални пътнически превози в Северна Германия, съобщи, че всичките ѝ влакове са били засегнати.

Последвайте Таралеж в Google News

Водещи