Новини
Търси

Албания отново потвърди: Бъдещето ни е в Европейския съюз

Албания отново потвърди: Бъдещето ни е в Европейския съюз

Външният министър Ферит Ходжа заяви на форума в Дубровник, че членството в ЕС остава единствената стратегическа посока за страната.

Министърът за Европа и външните работи на Албания Ферит Ходжа потвърди, че европейската интеграция остава основен приоритет за страната. Той направи това по време на международния форум в Дубровник, Хърватия, който се проведе на 26 и 27 юни под мотото "Ерата на многополярността: Много посоки, едно бъдеще", предаде АТА, цитирана от БТА.

В изказването си Ходжа подчерта, че за Албания съществува само една стратегическа ориентация, която гарантира сигурното бъдеще на страната – пълноправното членство в Европейския съюз.

"Докато Албания продължава да напредва в процеса на европейска интеграция, страната остава ангажирана с укрепването на регионалното сътрудничество, подкрепата на евроатлантическите ценности и задълбочаването на партньорството с международните си съюзници", заяви министърът.

По думите му тези усилия са насочени към изграждането на по-сигурна, по-стабилна и по-просперираща Европа, а крайната цел на Тирана остава присъединяването към Европейския съюз като негов пълноправен член.

 
Последвайте Таралеж в Google News

Водещи