Той е осъден за геноцид, престъпления срещу човечеството и военни престъпления
Бившият военен лидер на босненските сърби Ратко Младич е бил преместен от ареста в гражданска болница в Хага. Лекарите са установили симптоми, които насочват към инсулт, съобщи синът му Дарко Младич пред информационната агенция Срна.
Той е разговарял с баща си около 10:00 часа сутринта, а приблизително два часа по-късно е бил уведомен, че Младич е транспортиран в болнично заведение.
„Казаха ми, че има симптоми, които сочат към инсулт. Това е цялата информация, с която разполагам към момента, като обещаха да ме информират при развитие“, заяви Дарко Младич.
Той допълни, че възнамерява да пътува до Хага в понеделник, за да го посети.
ТАРАЛЕЖ припомня, че Младич е осъден за геноцид, престъпления срещу човечеството и военни престъпления, включително ролята му в обсадата на Сараево и убийството на над 8000 бошняци в Сребреница през 1995 г.