Новини
Търси

ЕС и Великобритания се договориха за търговията със стомана

ЕС и Великобритания се договориха за търговията със стомана
Pixabay

Мерките ще влязат в сила на 1 юли

Европейският съюз и Великобритания постигнаха споразумение за търговията със стомана на квотен принцип, съобщи британското правителство, цитирано от Ройтерс.

Мерките ще влязат в сила на 1 юли и са насочени към защита на местните производители от евтин внос.

Лондон ще въведе безмитни квоти за редица стоманени продукти от ЕС, включително 375 000 тона годишно за определени изделия от Полша. В замяна Брюксел ще осигури реципрочен достъп за британската стомана до европейския пазар. 

Вносът над квотите ще бъде обложен с 50% мито, а общият обем на безмитните количества ще достигне около 3,2 млн. тона.

Британският министър на бизнеса и търговията Крис Брайънт заяви, че сделката ще внесе стабилност в търговията със стомана и ще подкрепи местната индустрия.

 

Последвайте Таралеж в Google News

Водещи