Мерките ще влязат в сила на 1 юли
Европейският съюз и Великобритания постигнаха споразумение за търговията със стомана на квотен принцип, съобщи британското правителство, цитирано от Ройтерс.
Мерките ще влязат в сила на 1 юли и са насочени към защита на местните производители от евтин внос.
Лондон ще въведе безмитни квоти за редица стоманени продукти от ЕС, включително 375 000 тона годишно за определени изделия от Полша. В замяна Брюксел ще осигури реципрочен достъп за британската стомана до европейския пазар.
Вносът над квотите ще бъде обложен с 50% мито, а общият обем на безмитните количества ще достигне около 3,2 млн. тона.
Британският министър на бизнеса и търговията Крис Брайънт заяви, че сделката ще внесе стабилност в търговията със стомана и ще подкрепи местната индустрия.