Бившият президент разкритикува проектите на наследника си и обвини администрацията му, че използва властта за лична изгода
Бившият президент на САЩ Джо Байдън отправи остри критики към настоящия държавен глава Доналд Тръмп по време на събитие за набиране на средства на Демократическата партия в щата Мериленд. Това беше първата му публична изява, откакто напусна Белия дом, съобщава WION.
В речта си Байдън определи Тръмп като "загубеняк" и атакува поредица от негови проекти, свързани с обновяването на Белия дом и други държавни сгради.
"Не става въпрос само за суетни проекти - събарянето на Източното крило на Белия дом, освобождаването на място за балната му зала, поставянето на името му върху Центъра "Кенеди", изграждането на арка в негова чест, дори наемането на човек, който да поправи отразяващия басейн. Какъв загубеняк", заяви Байдън.
По думите му Доналд Тръмп е спечелил милиарди долари след завръщането си в Белия дом, а стремежът към финансова облага е сред основните двигатели на неговата администрация.
Байдън разкритикува и намерението на Тръмп да компенсира участниците в щурма срещу Капитолия от 6 януари 2021 г.
"Това, което ме ядосва, е, че Тръмп иска да даде парите на данъкоплатците на бунтовниците от 6 януари. Тези хора не заслужават да бъдат компенсирани. Те заслужават да бъдат вкарани в затвора за дълго, дълго време", заяви бившият американски президент.