Срещата ще се проведе в рамките на конференцията на Процеса за сътрудничество в Югоизточна Европа
Председателят на парламента на Северна Македония Африм Гаши ще посети София, където утре ще се срещне с българския си колега.
Срещата ще се проведе в рамките на конференцията на Процеса за сътрудничество в Югоизточна Европа, съобщи той на брифинг с журналисти.
По думите му основният акцент в разговорите ще бъде върху развитието на сътрудничеството между двата парламента, което според него досега не е било достатъчно активно. Гаши изрази надежда, че ще бъде поставено начало на по-постоянен диалог между институциите.
Той допълни, че по въпроса за конституционните изменения ще повтори вече известните позиции на държавното ръководство.
В същото време подчерта, че е необходимо двете страни да продължат диалога и да търсят общ път към членство в Европейския съюз.
Гаши отбеляза, че досегашното ограничено сътрудничество между парламентите се дължи и на честите политически промени в България, които според него са затруднили поддържането на постоянна комуникация. Той добави, че вече се работи за изграждане на връзка с новия състав на българския парламент след последните избори.