Новини
Търси

Осигуровките на държавните служители да се върнат в заплатите им

Осигуровките на държавните служители да се върнат в заплатите им
БТА

Това предлага Димитър Манолов от КТ "Подкрепа"

Предложението на КТ „Подкрепа“ по отношение на осигурителните вноски на държавните служители е още по-радикално от това на управляващите, като целта е те да бъдат напълно изравнени с работещите по трудово правоотношение по всички линии, а не само за осигуровките. Това заяви пред БНР президентът на конфедерацията Димитър Манолов.

Синдикалистът уточни, че твърдението, че държавата плаща осигуровките на служителите си, не е съвсем вярно, тъй като тези средства са част от техните доходи, но не и от заплатите им.

От КТ „Подкрепа“ изразяват пълно съгласие за промяна в законодателството, според която държавните служители сами да плащат осигуровките си, но при условие че тези вноски бъдат предварително включени в техните възнаграждения.

Манолов допълни, че подобна мярка би представлявала оптимизация на бюджета. Той припомни също, че навремето, когато държавата е поела плащането на тези суми, тя ги е извадила от размера на възнагражденията им, затова в момента би било напълно нормално да ги върне обратно в заплатите им.

Последвайте Таралеж в Google News

Водещи