Външният ни министър: Отпадането на визите за САЩ ще създаде нови възможности за сътрудничество
Това заяви Велислава Петрова по време на бизнес форум на Американските търговски камари
Присъединяването на България към програмата за безвизови пътувания на САЩ е било важна стратегическа цел, която ще улесни контактите между хората и бизнеса и ще създаде нови възможности за сътрудничество
Това заяви министърът на външните работи Велислава Петрова-Чамова по време на третата Регионална икономическа конференция на Американските търговски камари (ARES), която се провежда днес в София. Тя добави, че България има потенциала да се утвърди като регионален енергиен център и значим участник в развитието на изкуствения интелект в Европа.
По думите ѝ географското положение на България превръща страната в естествен мост между Европа, Близкия изток и Азия и създава предпоставки за развитие на редица стратегически сектори.
„Целта ни е да използваме пълния потенциал на България, за да се превърне в истински енергиен хъб“, посочи Петрова. Тя отбеляза значението на проектите за разширяване на енергийната свързаност и на партньорствата, които увеличават капацитета на страната и засилват ролята ѝ в региона.