Председателят на Българския форум на бизнес лидерите беше сред присъстващите на Бизнес форума България - ОАЕ, който се проведе на 23 юни в София
Председателят на Българския форум на бизнес лидерите Антон Панайотов беше сред присъстващите на Бизнес форума България - ОАЕ, който се проведе на 23 юни в София. Специално пред ТАРАЛЕЖ той коментира отношенията между двете държави и перспективите за бизнес:
"Българо-дубайската камара е млада, но събитието днес утвърждава нейното място, това е ключов форум и платформа, на която да може да стъпят и да се развият отношенията между двете държави. Присъстваха министри, заместник-министри, негово превъзходителство посланикът на Дубай. Разбрахме, че вече има и конкретни идеи за меморандум за сътрудничество в основни ключови сектори, в които Дубай и ОАЕ успяха да станат лидери."
Панайотов открои и секторите, в които вижда най-голям потенциал за кооперация:
"България има геостратегическо място, но не можем да залагаме, че това винаги ще е така. В региона другите държавите не спят. Но за да продължим да утвърждаваме своето място и да работим в места, където ОАЕ са силни трябва да се случат основни проекти. Те са напът да се случат - като инфраструктури, пътища. Не може да правим транспортни и логистични дейности с двулентова магистрала. Развитието на транспортни и енергийни коридори е ключово за успешно взаимодействие между двете държави. Правени са опити през годините, но не в правилния момент или правилните сектори"
Според Панайотов Дубай знае как да инвестира в големи инфраструктурни проекти и специално в енергетиката и те, но и ние, имаме какво да вземем едни от други. По отношение на политическата картина, експертът смята, че има всички предпоставки за ползотворен хоризонт за работа.
ТАРАЛЕЖ е медиен партньор на събитието