Новини
Търси

Ансамбълът на България спечели златен медал

Ансамбълът на България спечели златен медал
БТА

Гимнастичките защитиха титлата на Европейската купа от миналата година

Ансамбълът на България за жени стана шампион в Крос битките на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан).

Момичетата на Весела Димитрова и Ясена Стойнева в състав София Иванова, Маргарита Василева, Магдалина Миневска, Емилия Обретенова, Рая Божилова и Магдалена Вълкова получиха на финала оценка от 27.350 за композицията с три обръча и два чифта бухалки. 

На второ място остана Русия (неутрален статут) с 27.050, а на трето е Израел с 26.800 точки.

Тимът на България защити титлата си от миналата година. Ансамбълът отстрани в първия кръг с пет топки победителя от квалификациите Беларус (неутрален статут) с 27.950 срещу 21.400.

Последвайте Таралеж в Google News

Водещи