Предлагат ново правило за стимулиране на инвестицията в млади таланти
ФИФА иска да въведе ново правило, което задължава клубовете да пускат в игра във всеки мач поне един футболист от своята школа на възраст до 21 години. Предложението ще бъде представено на Конгреса на ФИФА през следващата година. Целта е да се стимулират клубовете да инвестират в млади таланти.
Предложението беше одобрено на заседанието на Съвета на ФИФА във Ванкувър. Това е нещо, което вече е правено в различни лиги, но пренасянето му на глобално ниво може да предизвика голяма промяна
Българският футболен съюз също въвежда подобно правило. От следващия сезон клубовете в родния елит ще трябва да започват срещите си задължително с един млад български футболист, който да играе поне 45 минути. Целта е ясна - повече шанс за наши играчи и съответно по-силен национален отбор.