Бившите президенти са заподозрени в присвояване на средства
Всички 18 души, обхванати от разследване на Прокуратурата за борба с организираната престъпност и корупцията в Северна Македония, вече са с наложени мерки за неотклонение. Те са заподозрени в присвояване на близо три милиона евро от средствата на Футболната федерация на страната, съобщават от прокуратурата в Скопие.
В рамките на операция, проведена в края на миналата седмица съвместно с МВР, бяха задържани 12 души. Съдът в Скопие постанови 30-дневен арест за трима от тях, сред които е и бившият президент на федерацията Илчо Георгиоски.
Общо 18 физически лица са заподозрени във финансови злоупотреби, довели до щети за федерацията в размер на над 180 милиона денара (около 3 милиона евро). Сред тях са двама бивши президенти на организацията, ръководителят на финансовия отдел, както и собственици и представители на осем фирми.
Бившите президенти са заподозрени в присвояване на средства.
Илчо Георгиоски е ръководил футболната федерация между 2012 и 2018 г., периодът, в който са установени нарушенията. Другият бивш президент, Муамед Сейдини, беше арестуван по-рано тази година по отделно разследване, свързано със средства от УЕФА за строителни дейности на стадиона в Охрид.