Шампион стана Гарик Карапетян от Армения с двубой от 415 кг
Христо Христов спечели бронзов медал в категория до 110 килограма на европейското първенство по вдигане на тежести в Батуми. Българинът се състезава много силно в голяма конкуренция и успя да се пребори за третото място.
В изхвърлянето варненецът се окичи със среброто със 190 кг, а в изтласкването успя на 222 кг, което му даде 412 кг двубой. Шампион стана Гарик Карапетян от Армения с 415, което е само на килограм от европейския рекорд, а втори Луис Лоре Родригес, който представлява Румъния с 413. Другият българин в категорията Дейвид Фишеров финишира осми с 383 кг двубой.
С участието на Христов и Фишеров, приключват и състезанията за българските щангисти на европейското първенство. Шампиони станаха Ангел Русев до 60 килограма и Карлос Насар до 94 килограма, Иван Димов взе сребро в двубоя до 65 килограма, а при жените Бояна Костадинова се нареди трета до 48 килограма.